Kategorie

Promocje

Aktualnie brak promocji.

Balony, dekoracje - aktualności

HEL DO BALONÓW - NAPEŁNIANIE HELEM

Hel do balonów, napełnianie helem

W naszej ofercie produktów związanych z balonami znajduje się również gaz - hel do napełniania balonów.

Prowadzimy zarówno sprzedaż helu w jednorazowych butlach, jak również sprzedaż helu wraz z możliwością wypożyczenia butli helowych za kaucją.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy cennik helu do balonów:

Gaz hel:

Hel 1,1 m3:

Hel 1,4 m3:

Hel 3,9 m3:

Hel 5,8 m3:

179,00 zł

219,00 zł

399,00 zł

549,00 złButla jednorazowa:

30 x 9:

50 x 9:

115,00 zł

175,00 zł

Wypożyczenie butli:

Wypożyczenie butli 3 dni: 

Każdy następny dzień:

Kaucja za butlę:

Wypożyczenie reduktora:

0,00zł

3,00zł

300,00zł

10,00zł

Jak długo unosi się balon z helem?

Dekoracje balonowe, balony napełnione helem

HEL ze względu na swoją szczególną właściwość - lekkość - jest wykorzystywany do napełniania balonów. Dzięki niemu unoszą się one w powietrzu, jednakże przez ograniczony czas.

Dlaczego? To proste! Guma, czy też folia zawierają mikropory, przez które powoli uchodzi hel. Powietrze składa się z atomów różnych pierwiastków, a ponieważ są one mniejsze niż atomy w/w tworzyw, z których może być wykonany balon, przenikają one przez jego ścianki.

Pytanie: przez jaki czas może się unosić?

Trwałość zależy przede wszystkim od typu i szczelności balonu. Aby porównać można napełnić helem balon gumowy i "foliowy". Zobaczymy, że ten drugi wytrzyma znacznie dłużej. A wszystko przez to, że ma większą gęstość cząsteczkową.

Dlatego na specjalną uwagę zasługują balony lateksowe. Tak naprawdę ich trwałość jest liczona do 12 godzin, więc dekorację z nich najlepiej przygotowywać w dniu imprezy. Chyba, że... A właśnie! Chyba, że zastosujemy specjalny żel uszczelniający do balonów lateksowych, który potrafi wydłużyć ich czas latania o około 25 razy! Jego zastosowanie daje naprawdę niesamowite efekty.

Niemalże wszystkie balony lateksowe stosowane w dekoracjach i bukietach powinny być impregnowane żelem. Do jego zastosowania niezbędne jest trochę wiedzy i doświadczenia oraz pompka. Preparat należy wprowadzić do środka i rozetrzeć na wewnętrznej powłoce bezpośrednio przed napełnieniem balonu helem. Pompka posiada ograniczniki, które pomagają w użyciu optymalnej ilości żelu w stosunku do danej wielkości balonu. Zbyt duża dawka może spodować, że balon w ogóle nie będzie się unosił. Zbyt mała - skróci czas unoszenia się.

Żel osiąga swoje właściwości po około godzinie od napełnienia, już po wyschnięciu. Proces należy przeprowadzić w ciepłym i suchym pomieszczeniu, a bezpośrednio po nie powinno się balonów przechowywać w torbach foliowych, ani też w zimnych, wilgotnych pomieszczeniach. Ważny jest jednak fakt, iż nawet wyschnięty, przeniesiony do zimnego pomieszczenia balon zaabsorbuje wilgoć do wewnątrz, żel rozpuści się i straci swoją właściwość. Trzeba o tym pamiętać, aby uniknąć problemów z dekoracją.

Jednoznacznie można stwierdzić, że korzyść z zastosowania preparatu zdecydowanie przewyższa koszty. Balony służą zdecydowanie dłużej.